Brązowe medalistki mistrzostw Polski po zwycięstwie 3:0 w Łodzi, do awansu do zasadniczej fazy rozgrywek LM potrzebowały dwóch wygranych setów. Podopieczne trenera Giuseppe Cuccariniego szybko zrealizowały cel, choć rewanż był dla nich trudniejszy niż pierwszy mecz.

Reklama

W trudnej sytuacji znalazły się w drugiej partii, w której gospodynie prowadziły 18:15, ale za sprawą serwisów Serbki Nadji Ninkovic i bloków Klaudii Alagierskiej odwróciły losy seta, który dał im przepustkę do fazy grupowej. Mistrzynie Słowenii triumfowały jedynie w trzeciej odsłonie.

W ŁKS najskuteczniejsza była wybrana MVP meczu Katarzyna Zaroślińska-Król - 19 pkt. Wśród gospodyń najlepiej punktowała zaś Słowenka Eva Zatkovic – 17.

Łódzka drużyna dołączy do grupy C, w której będzie rywalizowała z tureckim VakifBank Stambuł, francuskim ASPTT Mullhoouse i bułgarskim Marica Płowdiw. W pierwszym spotkaniu 11 listopada ŁKS zmierzy się na wyjeździe z zespołem ze Stambułu.

ŁKS i Calcit do 2. rundy kwalifikacji awansowały bez gry z powodu zakażeń koronawirusem i kwarantanny rywali.

Miejsca w fazie grupowej miało zapewnionych 17 rozstawionych drużyn, w tym m.in. mistrz Polski Chemik Police i wicemistrz Developres Rzeszów. Policzanki trafiły do gr. E z Dynamem Kazań (Rosja), VK UP Ołomuniec (Czechy) oraz Igor Gorgonzola Novara (Włochy). Developres Rzeszów znalazł się w grupie A z Unet e-work Busto Arsizio (Włochy), SSC Palmberg Schwerin (Niemcy) oraz kolejnym zwycięzcą kwalifikacji.

Calcit Volley Kamnik - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (22:25, 22:25, 25:17, 17:25)
Pierwszy mecz: 3:0 dla ŁKS
Awans: ŁKS
ŁKS Commercecon Łódź: Britt Bongaerts, Klaudia Alagierska, Katarina Lazovic, Nadja Ninkovic, Aleksandra Wójcik, Katarzyna Zaroślińska-Król - Magdalena Saad (libero) – Aleksandra Pasznik, Anna Kałandadze, Joanna Pacak, Krystyna Strasz.