Drużyny z Bełchatowa i Olsztyna miały zmierzyć się w poniedziałek w Bełchatowie w 8. kolejce ekstraklasy. Jak jednak poinformował w sobotę Indykpol AZS, pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV 2 otrzymał Wojciech Żaliński, w związku z czym cała drużyna przejdzie obowiązkową kwarantannę.

Reklama

"W związku z zasygnalizowaniem przez Wojtka Żalińskiego w piątek podwyższonej temperatury, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn tego samego dnia został przebadany na obecność wirusa SARS-CoV 2. Niestety, wynik testu otrzymany w sobotnie popołudnie był pozytywny. W tym miejscu pragniemy zaznaczyć, że zawodnik wyraził zgodę na podanie do publicznej wiadomości swoich danych osobowych" – wyjaśniono w komunikacie opublikowanym na stronie olsztyńskiego klubu.

Dodano, że Indykpol poprosił organizatora rozgrywek o przełożenie poniedziałkowego spotkania z PGE Skrą Bełchatów, a także z Jastrzębskim Węglem, z którym miał się zmierzyć we własnej hali w niedzielę 25 października. Nowe terminy obu meczów nie zostały jeszcze ustalone.

Z kolei PGE Skra zapewniła, że wszyscy w zespole są zdrowi i drużyna trenuje w komplecie. "Liczymy, że jak najszybciej będziemy mieli okazję do rozegrania kolejnego ligowego meczu. W zespole zachowane są wszystkie zalecane obostrzenia" - zapewniono.