Zarząd klubu zdecydował, że Michał Mieszko Gogol przestanie pełnić funkcję pierwszego trenera PGE Skry. Oznacza to, że przygotowania do rozgrywek PlusLigi siatkarze rozpoczną pod opieką innego szkoleniowca, którego nazwisko poznamy w najbliższych dniach – poinformowała PGE Skra.

Reklama

36-letni Gogol prowadził bełchatowian w dwóch ostatnich sezonach. W pierwszym roku jego pracy zespół zakończył rozgrywki na trzecim miejscu. Ze względu na pandemię sezon jednak został przerwany przed fazą play off i nie rozdano wówczas medali. W minionym sezonie PGE Skra zajęła czwarte miejsce w ekstraklasie oraz dotarła do ćwierćfinału w Lidze Mistrzów.

Serb trenerem?

Nieoficjalne w nowych rozgrywkach drużynę PGE Skry ma prowadzić Serb Slobodan Kovac. 53-letni szkoleniowiec jako selekcjoner reprezentacji Serbii w 2019 roku zdobył z nią mistrzostwo Europy. W poprzednim sezonie pracował krótko w Jastrzębskim Węglu, skąd przeszedł do włoskiego klubu Top Volley Cisterna. Wcześniej przez długi okres był szkoleniowcem Sir Safety Perugia.