Zgodnie z pierwotnym planem w składzie na LN miało być 18 siatkarzy. Z tego grona Heynen zamierzał wybrać 12 zawodników, których zabierze na igrzyska w Tokio.

Reklama

PZPS nie podał w opublikowanym komunikacie żadnych szczegółów. Być może decyzja o dodatkowym powołaniu dla Hubera ma związek z tym, że podczas zgrupowania uraz pleców dał o sobie znać u innego środkowego Piotra Nowakowskiego. Dwukrotny mistrz świata nie wystąpił w połowie maja w żadnym z dwóch meczów towarzyskich z Belgami.

Biało-czerwoni w podróż do Rimini, gdzie rozgrywana będzie mająca w tym roku postać miesięcznego turnieju LN, ruszą w poniedziałek.

Ekipy uczestniczące w turnieju w Rimini mogą liczyć maksymalnie 25 osób, dlatego dodatkowe powołanie do kadry odbyło się za sprawą pomniejszenia sztabu trenerskiego - zaznaczono w oświadczeniu PZPS.

Ze zaktualizowanego składu zniknął statystyk Robert Kaźmierczak.

Pierwotną, 18-osobową wersję składu Polaków na LN ogłoszono w piątek. Wówczas z przygotowującej się wcześniej w Spale grupy wykreśleni zostali: Huber, rozgrywający Marcin Komenda, atakujący Dawid Konarski, przyjmujący Artur Szalpuk i Bartosz Kwolek oraz libero Jakub Popiwczak.

Biało-czerwoni miesięczną rywalizację w LN rozpoczną 28 maja. Stanowi ona główny sprawdzian przed rozpoczynającymi się 23 lipca igrzyskami w Tokio.

Reklama

Skład reprezentacji Polski siatkarzy na Ligę Narodów 2021:

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz

środkowi: Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Norbert Huber

atakujący: Bartosz Kurek, Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek

przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Tomasz Fornal, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk

libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek