Udział w Tokio przekreśliła porażka w turnieju w Ostrawie z Holenderkami. Przegrana oznacza, że Walsh Jennings i Sweat nie wyprzedzą w rankingu innego duetu Amerykanek: Kelly Claes - Sarah Sponcil, który sensacyjnie wygrał kilka dni temu turniej World Tour w Soczi. 25-latka Claes i o rok młodsza Sponcil będą najmłodszym amerykańskim zespołem w siatkówce plażowej w historii rywalizacji olimpijskiej.

Reklama

Ostatnie 12 miesięcy to był naprawdę ciężki okres. Tym bardziej będzie trudno poradzić sobie z porażką - powiedziała stacji ESPN mama trójki dzieci, złota medalistka z Aten (2004), Pekinu (2008) i Londynu (2012).

Brąz zdobyła w Rio de Janeiro w 2016 r., a w Sydney 20 lat temu była na czwartym miejscu z ekipą USA w siatkówce halowej, od której rozpoczynała karierę.

W turnieju olimpijskim siatkówki plażowej w stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni udział wezmą 24 duety kobiece i tyle samo męskich, w tym 16 drużyn z rankingu. USA mają prawo do wystawienie dwóch zespołów - drugą parą, która już wcześniej uzyskała kwalifikację jest duet April Ross - Alix Klineman.