Dla Polek pojedynek z Azjatkami nie miał większego znaczenia, ewentualna wygrana mogła jedynie przesunąć w górę tabeli. Chinki z kolei, by przedłużyć nadzieję na awans do turnieju finałowego, musiały zdobyć komplet punktów.

Reklama

Spotkanie miało bardzo podobny przebieg do piątkowego starcia Polek z Amerykankami - dwa bardzo wyrównane sety przegrane przez biało-czerwone w końcówkach, a trzeci już oddany trochę bez walki. Trener Nawrocki dokonał jednej, ale istotnej zmiany. Malwina Smarzek-Godek oglądała mecz z trybun, a na pozycję atakującej szkoleniowiec przesunął Magdalenę Stysiak, W pierwszej szóstce pojawiła się natomiast Zuzanna Górecka.

Znakomicie na początku meczu radziła sobie Martyna Łukasik - to na skrzydłowej Chemika Police i Stysiak opierała się gra ofensywna zespołu. Spotkanie stało na niezłym poziomie, sporo było przemyślanych akcji z obu stron, efektownych obron i przede wszystkim mało własnych błędów. Wynik oscylował wokół remisu, żadnemu z zespołów nie udało się wywalczyć większej przewagi niż dwa punkty.

Chinki miały więcej szczęścia w ostatnich akcjach i prowadziły 24:22. Polki obroniły dwa setbole dzięki Łukasik, która najpierw sprytną kiwką oszukała rywalki, a po chwili zanotowała asa. Dwa kolejne ataki wygrały jednak Azjatki.

Podobnie wyglądał drugi set - do stanu 22:22 sprawa zwycięstwa była otwarta. Oliwia Różański nie skończyła ataku, a w odpowiedzi Xinyue Yuan i Yingying Li zdobyły decydujące punkty.

Przełomowy moment trzeciej partii nastąpił przy prowadzeniu Chinek 10:8. Podopieczne Nawrockiego nie miały sposobu na przełamanie bloku rywalek, atakowały po autach i dopiero Stysiak udało się zagrać skutecznie, ale Azjatki wygrywały już 17:9.

Polki po 14 spotkaniach mają na koncie cztery zwycięstwa i 10 porażek.

Polska - Chiny 0:3 (24:26, 22:25, 16:25)
Polska: Katarzyna Wenerska, Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Zuzanna Górecka, Martyna Łukasik, Magdalena Stysiak, Maria Stenzel (libero) - Monika Jagła (libero), Martyna Czyrniańska, Julia Nowicka, Oliwia Różański, Agnieszka Kąkolewska
Chiny: Di Yao, Xinyue Yuan, Yuanyuan Wang, Yingying Li, Changning Zhang, Xiangyu Gong, Li Lin (libero) - Li Yao, Yanhan Liu