Jego zmiennikiem na tej pozycji w składzie będzie Mateusz Malinowski, który pozostał w klubie.

Reklama

Drużyna, która tutaj powstaje, była głównym powodem mojej decyzji. Wiedząc, jaki zespół się szykuje, chcę mu pomóc w walce o historyczny wynik. Nie ukrywam, że ostatni sezon był dużo poniżej oczekiwań moich i byłego klubu, więc mam nadzieję wrócić na zwycięską ścieżkę, być w play off i walczyć do ostatniej piłki o medale – powiedział 31-letni Konarski, cytowany w klubowym komunikacie.

Cieszył się z jego pozyskania trener „Jurajskich Rycerzy” Igor Kolakovic.

To bardzo doświadczony i wartościowy siatkarz, formatu reprezentacyjnego. Jestem pewny, że po ostatnim sezonie klubowym jest bardzo zmotywowany i chce się pokazać ze znacznie lepszej strony. Wie, jak zdobywać trofea i jak ważny jest duch drużyny – ocenił szkoleniowiec.

Zadowolenia nie ukrywał też prezes Aluronu CMC Kryspin Baran.

Dwukrotnego mistrza świata nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Dawid trafia do nas po niezbyt udanym sezonie, na dodatek pozbawiony szansy wyjazdu na igrzyska olimpijskie. Dlatego też jestem przekonany, że w naszych barwach, mimo bogatego CV, będzie chciał coś udowodnić - zauważył.

Wcześniej zawiercianie pozyskali portugalskiego rozgrywającego Miguela Tavaresa (Cuprum Lubin), środkowych Wiktora Rajsnera (Lechia Tomaszów Mazowiecki) i Michała Szalachę (Jastrzębski Węgiel) oraz libero Bartosza Makosia (Cuprum).

Po zakończeniu kilkumiesięcznego wypożyczenia do Grupy Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle wrócił przyjmujący Dominik Depowski.

Aluron zatrudnił też dwóch zagranicznych graczy na tę pozycję – Argentyńczyka Facundo Conte, który w latach 2013–2016 bronił barw bełchatowskiej Skry, a w ostatnich trzech sezonach występował w lidze brazylijskiej, i Serba Urosa Kovacevica (aktualny mistrz Chin w barwach BAIC Motor Pekin).

Miniony sezon Aluron CMC Warta zakończył na ósmym miejscu, co władze klubu uznały za wynik poniżej oczekiwań. Szkoleniowcem pozostał Kolakovic z Czarnogóry.

Po zakończeniu rozgrywek odeszli m.in.: Grzegorz Bociek (atakujący), Marcin Kania (środkowy), Amerykanin Garrett Muagututia (przyjmujący) oraz środkowi Flavio Gualberto z Brazylii i Patryk Czarnowski, który zakończył karierę.