W składzie Polaków na ME znalazło się 12 zawodników, którzy uczestniczyli w niedawnych igrzyskach w Tokio oraz przyjmujący Tomasz Fornal i libero Damian Wojtaszek. Dwaj ostatni - tak jak i Huber - brali udział w pierwszej części sezonu reprezentacyjnego i występowali w Lidze Narodów. Potem Heynen skoncentrował się na pracy z grupą, którą zabierał na turniej olimpijski, a w połowie sierpnia wspomniana trójka znów dołączyła na treningach do kadry.

Reklama

Biało-czerwoni dwa lata temu wywalczyli w czempionacie Starego Kontynentu brązowy medal. Udział w tegorocznej edycji, której gospodarzem będą Polska, Czechy, Estonia i Finlandia, rozpoczną w czwartek od meczu z Portugalczykami. W kolejnych spotkaniach w grupie A zmierzą się w także w Krakowie z: broniącymi tytułu Serbami (4 września), Grekami (5 września), rodakami Heynena Belgami (6 września) i Ukraińcami (8 września).

Połowa meczów 1/8 finału i ćwierćfinałowych odbędzie się w Gdańsku, a walka w strefie medalowej będzie miała miejsce w Katowicach. Finał i mecz o brązowy krążek zaplanowano na 19 września.

Skład reprezentacji Polski mężczyzn na mistrzostwa Europy 2021:

rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovii Rzeszów), Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów)

środkowy: Mateusz Bieniek (PGE Skra Bełchatów), Jakub Kochanowski (Asseco Resovii Rzeszów), Piotr Nowakowski (Projekt Warszawa)

atakujący: Bartosz Kurek (Wolfdogs Nagoya), Łukasz Kaczmarek (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

przyjmujący: Wilfredo Leon (Sir Safety Conad Perugia), Michał Kubiak (Panasonic Panthers), Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel), Aleksander Śliwka (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Kamil Semeniuk

libero: Paweł Zatorski (Asseco Resovii Rzeszów), Damian Wojtaszek (Projekt Warszawa).