Pierwszy set był jednostronny. Rzeszowianki zdecydowanie dominowały nad rywalkami. Jednak kolejna odsłona spotkania pokazała, że niemiecki zespół nie zamierza ustępować. W tej partii był lepszy.
Zacięty przebieg miał także początek trzeciego seta. Niemki ofiarnie zabiegały o każdy punkt. Ostatecznie trzecia partia zakończyła się wyraźną wygraną Polek.
W kolejnym secie ponownie wygrały siatkarki Dresdner SC. Natomiast w ostatnim skuteczniejsze były podopieczne Stephana Antinga; wygrały różnicą sześciu punktów.
Dresdner SC jest mistrzem Niemiec. Z kolei Developres w poprzednim sezonie zajął drugie miejsce w lidze.
Developres występuje w grupie A. Rywalkami rzeszowianek oprócz mistrza Niemiec są także czołowe zespoły Rosji - Lokomotiw Kaliningrad oraz Ukrainy - Prometey Dnipro Kamieńskie.
Dla Developresu jest to trzeci występ w LM siatkarek. Dwa poprzednie zakończył w fazie grupowej.
Do 1/4 finału awansują zwycięzcy pięciu grup oraz trzy zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Finał, zarówno męski jak i żeński, odbędzie się 21 lub 22 maja.
Developres Bella Dolina Rzeszów - Dresdner SC 3:2 (25:10, 19:25, 25:15, 22:25, 15:9)
Developres Bella Dolina Rzeszów: Bruna Honorio Marques, Magdalena Jurczyk, Kara Bajema, Jelena Blagojevic, Anna Stencel, Julia Bińczycka - Aleksandra Szczygłowska (libero) – Katarzyna Wenerska, Izabella Rapacz, Ana Kalandadze
Dresdner SC: Maja Storck, Madeleine Gates, Linda Bock, Jannifer Janiska, Moniqe Strubbe, Jenna Gray – Sophie Dreblow (libero) – Kristina Kicka, Sarah Straube, Sina Stockman
Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.