62-letni trener nie wypełni więc swojej misji, jaką miała być walka gospodarzy o olimpijskie złoto na igrzyskach w 2024 roku w Paryżu.

Reklama

To jedna z najtrudniejszych i najbardziej bolesnych decyzji w całej mojej karierze. Jest mi bardzo smutno, ponieważ kocham tę francuską drużynę, kadrę, którą zbudowaliśmy. Jestem bardzo wdzięczny za zaufanie, jakim obdarzyła mnie federacja (...). Ale muszę dokonać tego wyboru, nie ma innej możliwości dla mojej rodziny, która pozostaje priorytetem - przyznał trener Rezende, cytowany we wtorek na stronie francuskiej federacji.

Słynny szkoleniowiec przejął kadrę Francji po bardzo udanych dla niej igrzyskach olimpijskich w Tokio, gdzie zdobyła złoty medal. Zastąpił wówczas Laurenta Tilliego.

W nowej roli zadebiutował we wrześniu 2021 w mistrzostwach Europy, ale Francuzi odpadli już w 1/8 finału, przegrywając sensacyjnie 0:3 z Czechami.

Reklama

Rezende należy do najbardziej utytułowanych trenerów siatkówki. Z reprezentacją Brazylii zdobył m.in. dwa złote medale olimpijskie (2004, 2016) oraz trzy tytuły mistrza świata (2002, 2006, 2010).