Inauguracyjnego seta dobrze zaczęły Polki. Prowadziły 2:0 i 3:1. Jednak Niemki nie pozwoliły, aby wypracowały sobie przewagę kilku punktów. Odsłonę zakończyła gra na przewagi. Czwartą piłkę setową dla polskiego zespołu wykorzystała Olivia Różański.

W drugim secie także było 2:0, 3:1, ale potem inicjatywę miały Niemki, które wyrównały stan rywalizacji. W kolejnym zacięta walka trwała do wyniku 18:18. Potem jednak biało-czerwone straciły trzy punkty z rzędu. Tej różnicy nie udało już się odrobić.

Na początku ostatniej odsłony Polki miał bardzo duży problem z przyjęciem zagrywki. Przegrywały przez to 3:9. Gdy w końcu zdobyły punkt, pole serwisowe zajęła Olivia Różański. Jej zagrywki były tak dobre, że po chwili zrobiło się 8:9. Niemal do końca spotkania trwała zacięta walka. Przy wyniku 23:23 skutecznym atakiem ze środka popisała się Camila Weitzel, a w następnej akcji biało-czerwone nie zdołały przyjąć zagrywki rywalek.

Podczas spotkania grano zgodnie z nowinkami według przepisów, które wprowadza FIVB (Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej). Będą obowiązywać w meczach Ligi Narodów. Po zdobyciu 12. punktu w danym secie była tzw. przerwa techniczna (trenerzy mieli do dyspozycji tylko jedną). Zawodniczki miały siedem sekund na wykonanie zagrywki. Zespoły całe spotkanie grały po jednej stronie boiska. Nie było możliwości korzystania z weryfikacji wideo poszczególnych akcji. Wszystkie te zmiany mają na celu poprawienie płynności gry.

W sztabie szkoleniowym rywalek biało-czerwonych są osoby dobrze znane polskim kibicom. Trenerem drużyny jest były selekcjoner reprezentacji Polski mężczyzn Vital Heynen, jego asystentem Paweł Woicki, a statystykiem Robert Kaźmierczak.

Polska - Niemcy 1:3 (28:26, 22:25, 21:25, 23:25)
Polska: Katarzyna Wenerska, Martyna Łukasik, Klaudia Alagierska, Olivia Różański, Monika Fedusio, Aleksandra Gryka - Maria Stenzel (libero) – Zuzanna Górecka, Alicja Grabka, Weronika Szlagowska, Magdalena Jurczyk, Kamila Witkowska, Magdalena Jurczyk, Aleksandra Szczygłowska (libero), Martyna Czyrniańska
Niemcy: Pia Kaestner, Ivana Vanjak, Monique Strubbe, Lina Alsmeier, Linda Bock, Camila Weitzel - Anna Pogany (libero) - Marie Schoelzel, Jennifer Janiska, Lena Stigrot, Saskia Hippe