Polacy wygrali 22:20 pierwszego seta, w którym Amerykanie ani razu nie objęli prowadzenia. W drugim rywale biało-czerwonych prowadzili jednak od początku, na przerwę techniczną schodzili przy stanie 13:8.

Później Polacy odrobili straty, doprowadzili nawet do stanu 15:16, ale końcówka seta należała do rywali. Przy stanie 16:20 Kantor i Rudol zdobyli jeszcze jeden punkt, ale ostatni akord należał do rywali.

W tie-breaku od początku prowadzenie objęli Amerykanie. Polacy wyrównali na 5:5, później było nawet 8:8, ale końcówka seta ponownie należała do rywali. Od stanu 10:11 Polacy zdołali zdobyć już tylko jeden punkt, Amerykanie systematycznie powiększali swoją przewagę i ostatecznie wygrali 15:11.

Rywalizacji grupowej nie przebrnęli Michał Bryl i Bartosz Łosiak, a Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek odpadły w 1/16 finału.

Impreza w Rzymie miała odbyć się w 2021 roku, ale została przełożona z powodu pandemii COVID-19 i zmiany terminu igrzysk olimpijskich.