Kochanowski, który wystąpił zarówno w Ottawie, jak i w Sofii, popisał się do tej pory 13 udanymi blokami, co w tym elemencie daje mu 11. miejsce. Prowadzą w klasyfikacji Bułgar Swetosław Gocew i Argentyńczyk Augustin Loser - po 20, przed Brazylijczykiem Flavio Gualberto - 19.

Reklama

Świetne statystyki Nimira Abdel-Aziza

Bieniek, który zagrywką zdobył osiem punktów, jest 13. wśród najlepiej serwujących uczestników LN, ale wystąpił dotychczas tylko w czterech spotkaniach. Patrząc przez pryzmat ujęcia procentowego bądź punktów zdobywanych średnio w meczu polski środkowy byłby dużo wyżej. Najlepsi w tym elemencie są Japończycy - Yuji Nishida z 19 pkt i Yuji Ishikawa z 18. Trzecią pozycję zajmuje Nimir Abdel-Aziz - 17.

Holender jest jak na razie najlepiej punktującym zawodnikiem LN - 142. Za nim sklasyfikowani są Argentyńczyk Bruno Lima - 136 i Nishida - 133. Na szóstym miejscu plasuje się Niemiec Linus Weber, który od nowego sezonu będzie występował w Projekcie Warszawa. Z biało-czerwonych najlepiej punktuje mający za sobą występ w dwóch imprezach Tomasz Fornal. Z dorobkiem 55 "oczek" zajmuje 41. miejsce.

Abdel-Aziz otwiera też zestawienie najlepiej atakujących - 119 pkt. O jeden mniej uzyskał w ten sposób Lima, a trzeci z dorobkiem 113 jest Irańczyk Amin Esmaeilnezhad. Z Polaków w tym elemencie najwyżej także plasuje się Fornal - 47 pkt i 37. lokata.

Klasyfikacji rozgrywających przewodzi Argentyńczyk Matias Sanchez, a za nim plasują się Bułgar Georgij Seganow i grający na co dzień w Polsce Amerykanin Joshua Tuaniga. Na 15. pozycji sklasyfikowany jest Jan Firlej, który uczestniczył tylko w turnieju w Ottawie. Marcin Janusz, który odpowiadał za rozegranie w czterech występach w Sofii, zajmuje 21. miejsce.

Reklama

Najlepszym obrońcą według statystyk jest Argentyńczyk Santiago Danani - 82 udane takie akcje. Za nim są Japończyk Tomohiro Yamamoto - 80 i Niemiec Julian Zenger - 75. Jakub Popiwczak zajmuje 44. miejsce - 24.

Wśród najlepiej przyjmujących 32. jest Bartosz Kwolek - 27 udanych zagrań. Prowadzą Bułgar Martin Atanasow i Danani - po 53, a kolejne pozycje z 50 zajmują Bułgar Aleksandar Nikołow i australijski libero Luke Perry.

Polacy praktycznie pewni występu w turnieju finałowym

Polska reprezentacja z bilansem siedmiu zwycięstw i jednej porażki zajmuje drugie miejsce w tabeli Ligi Narodów. Do zakończenia fazy interkontynentalnej zostały dwa turnieje w dniach 5-10 lipca - w Gdańsku i Osace. Po nich osiem czołowych zespołów awansuje do fazy finałowej, która - już systemem pucharowym - w dniach 20-24 lipca zostanie rozegrana w Bolonii.