W piątek upływa ostateczny termin podania szerokich składów na mistrzostwa świata przez krajowe federacje. Na polskiej liście 22 graczy nie ma zaskoczeń; pojawiło się na niej nazwisko Leona, ale jego występ na razie stoi pod znakiem zapytania i zależeć będzie od postępów w rehabilitacji.

Reklama

Mistrzostwa rozegrane zostaną w dniach 26 sierpnia - 11 września. Pierwotnie gospodarzem miała być Rosja, ale po agresji zbrojnej na Ukrainę Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) odebrała jej prawo do organizacji imprezy i przyznała go Polsce i Słowenii.

Podopieczni Grbica znaleźli się w grupie C, a ich przeciwnikami będą reprezentacje Bułgarii, Meksyku oraz Stanów Zjednoczonych. Awans do kolejnej rundy uzyskają po dwie najlepsze ekipy z sześciu grup oraz cztery zespoły z trzecich miejsc z najlepszym bilansem.

Biało-czerwoni bronią mistrzowskiego tytułu wywalczonego cztery lata temu w Turynie. Triumfowali także w 2014 roku, kiedy to mundial odbył się Polsce.

Reklama

Szeroki skład kadry siatkarzy na MŚ 2022:
rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz, Jan Firlej
atakujący: Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Karol Butryn
przyjmujący: Bartłomiej Lipiński, Wilfredo Leon, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal
środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Urbanowicz, Mateusz Poręba, Karol Kłos, Jakub Kochanowski
libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski, Kamil Szymura