20 maja 2022 r. agent zawodnika poinformował GKS Katowice o chęci rozwiązania kontraktu obejmującego sezon 2022/2023. Mimo trudnego momentu na rynku transferowym i braku dostępnych alternatyw klub podjął rozmowy z zawodnikiem na temat rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Nie przystał on na ofertę klubu, z kolei GKS Katowice nie mógł zaakceptować jego propozycji, która narażałaby klub na poważne straty finansowe, sportowe i wizerunkowe. W związku z tym zawodnik został poinformowany, że kontrakt na sezon 2022/2023 pozostaje w mocy - można przeczytać w piątkowym komunikacie katowickiego klubu.

Reklama

Siatkarz, mający za sobą występy w reprezentacji USA, 31 maja miał przysłać do GKS mail z informacją, że rozwiązuje umowę „ze względu na nieuzasadnione zachowanie klubu”. Katowiczanie jednak odpowiedzieli mu „że wypowiedzenie przez niego umowy nie wywołuje skutku prawnego i umowa zawarta 1 sierpnia 2021 roku pozostaje w mocy”.

Amerykanin nie bierze udziału w zajęciach katowiczan, a klub ze stolicy Górnego Śląska rozpoczął procedury dyscyplinarne przewidziane w regulacjach PLS i FIVB.

Stosowne dokumenty zostały już wysłane i czekają na rozpatrzenie - poinformował GKS.

Reklama

Katowicki klub nie wyjaśnił, jakie są powody takiego zachowania zawodnika. Rozpoczął też poszukiwania nowego podstawowego rozgrywającego.

Katowiccy siatkarze w tym tygodniu rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Pierwsze dwa dni zostały poświęcone na testy siły i mocy na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz badania lekarskie. Zajęcia w hali połączone z treningami na siłowni rozpoczęli w środę. W planach jest udział w rozgrywkach na piasku, Grand Prix (w Krakowie). GKS ma także zagrać w trzech turniejach: w Bielsku-Białej (2/3 września), Katowicach-Szopienicach (16/17 września) i Kobylance (22/23 września) oraz dwa razy zmierzyć się kontrolnie z Aluronem CMC Wartą Zawiercie (9 i 10 września).

Latem do zespołu dołączył przyjmujący Wiktor Mielczarek (wcześniej KPS Siedlce, pierwsza liga).

autor: Rafał Czerkawski