"Podczas zgrupowania w Warszawie przeprowadzono badania diagnostyczne całego zespołu. Badania ujawniły, że stan zdrowia Martyny Łukasik uniemożliwia jej dalsze treningi i pracę na zgrupowaniu, a także nie daje gwarancji na pełną dyspozycję siatkarki w tegorocznym czempionacie. Sztab medyczny przeprowadził liczne konsultacje, na podstawie których zdecydował, że Martyna Łukasik nie zostanie włączona do ostatniej fazy przygotowań, a najbliższe tygodnie poświęci na pełną regenerację organizmu" - napisano w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej związku.

Reklama

"W związku z tym Martyna Łukasik nie weźmie udziału w FIVB Mistrzostwach Świata 2022 w piłce siatkowej kobiet, których Polska jest współgospodarzem" - dodano.

Polki zainaugurują udział w czempionacie 23 września meczem z Chorwacją, który zagrają w holenderskim Arnhem. Następnie wrócą do Polski, gdzie w Gdańsku podejmą reprezentacje Tajlandii, Korei Południowej, Dominikany i Turcji. Kolejna faza mistrzostw odbędzie się w Łodzi i Rotterdamie. Dwa mecze ćwierćfinałowe i jeden z półfinałów przeprowadzone będą w Gliwicach. Finał turnieju zaplanowano na 15 października w Apeldoorn.

Skład reprezentacji Polski siatkarek na MŚ 2022:

rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz;

środkowe: Klaudia Alagierska, Agnieszka Kąkolewska, Anna Stencel, Kamila Witkowska;

przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Zuzanna Górecka, Olivia Różański, Weronika Szlagowska;

atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak;

libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska.