Polki już od kilku tygodni trenowały i grały mecze kontrolne w 14-osobowym składzie, dlatego wtorkowa decyzja Lavariniego ma charakter jedynie formalny. W ekipie biało-czerwonych jest tylko jedna zawodniczka mająca za sobą udział w mistrzostwach świata - to Joanna Wołosz, która była drugą rozgrywająca podczas turnieju w Japonii w 2010 roku. Polki zajęły tam dziewiąte miejsce i był to ostatni ich występ w czempionacie globu.

Reklama

Polskie siatkarki w pierwszej fazie grupowej w Arnhem zmierzą się z Chorwacją, a następnie udadzą się do Gdańska, gdzie zagrają z Tajlandią (27.09), Koreą Południową (28.09), Dominikaną (29.09) i Turcją (1.10). Mundial potrwa do 15 października.

Skład reprezentacji siatkarek na mistrzostwa świata:
Rozgrywające: Joanna Wołosz (Proseco Doc Imoco Conegliano), Katarzyna Wenerska (Developres Bella Dolina Rzeszów)
Środkowe: Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Kamila Witkowska (obie ŁKS Commercecon Łódź), Agnieszka Korneluk (Grupa Azoty Chemik Police), Anna Obiała (Developres Bella Dolina Rzeszów)
Przyjmujące: Monika Fedusio (Grot Budowlani Łódź), Zuzanna Górecka (ŁKS Commercecon Łódź), Olivia Różański (Fenera Chieri), Weronika Szlagowska (Developres Bella Dolina Rzeszów)
Atakujące: Magdalena Stysiak (Vero Volley Monza), Monika Gałkowska (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz)
Libero: Maria Stenzel (Grupa Azoty Chemik Police), Aleksandra Szczygłowska (Developres Bella Dolina Rzeszów)
Reklama