Biało-czerwone rywalizację w pierwszej części turnieju w Gdańsku zakończyły na czwartym miejscu. Do Łodzi "zabierają" cztery punkty wywalczone z innymi zespołami, które też awansowały do kolejnej fazy (trzy punkty z Tajlandią oraz punkt za porażkę z Turcją 2:3). Najlepszy bilans bezpośrednich meczów mają Turczynki - dwie wygrane, pięć punktów, Tajki mają także dwa zwycięstwa, ale jeden punkt mniej. Z kolei Dominikanki mają jedną wygraną i pięć punktów.

Reklama

Po dwóch dniach przerwy najlepsze zespoły z Gdańska i z grupy "łódzkiej" przystąpią do dalszej rywalizacji. Podopieczne Stefano Lavariniego na początek zmierzą się z mistrzyniami świata Serbkami (wtorek, 20.30), które wygrały wszystkie spotkania oraz mistrzyniami olimpijskimi Stanami Zjednoczonymi (środa, 20.30). W piątek rywalem Polek będzie Kanada, a w sobotę, na zakończenie drugiej rundy grupowej, Niemcy; oba te mecze także rozpoczną się o godz. 20.30.

Do ćwierćfinałów awans wywalczą cztery najlepszej drużyny. Pozostałe pary ćwierćfinałowe utworzą cztery czołowe reprezentacje z drugiej rundy, która rozegrana zostanie w Rotterdamie. Gospodarzem pojedynków o półfinał będą Gliwice oraz Apeldoorn.

Mundial potrwa do 15 października.