„Sprawa ma związek z kontuzją Łukasza Wiśniewskiego, który 6 grudnia podczas meczu z Cerradem Eneą Czarnymi Radom zerwał więzadło krzyżowe przednie. 29 grudnia przeszedł w Koninie zabieg chirurgiczny zespolenia uszkodzonego ACL i teraz czeka go leczenie, a następnie dłuższa rehabilitacja. W tym sezonie środkowy naszej drużyny już nie zagra" - poinformował w poniedziałek klub z woj. śląskiego.

Reklama

Dodatkowo inny środkowy Jurij Gladyr dochodzi do formy po przebytej kontuzji.

Ze względu na obowiązujący limit obcokrajowców Jastrzębski Węgiel poszukiwał środkowego, który ma polskiego obywatelstwo. Ostatecznie pozyskał gdańszczanina, urodzonego 22 stycznia 1992 r.

„Cieszę się, że udało nam się w miarę szybko znaleźć wartościowego zawodnika, który wypełni lukę po Łukaszu w codziennych zajęciach zespołu, jak i będzie podporą w meczach. Dziękuję naszemu nowemu zawodnikowi, że zdecydował się na taki krok w trakcie rozgrywek, a zarządowi Cuprum Lubin za umożliwienie mu odejścia w trakcie sezonu. Wszystko odbyło się polubownie, z wzajemnym szacunkiem i zrozumieniem” – powiedział, cytowany w poniedziałkowym komunikacie prezes jastrzębskiego klubu Adam Gorol.

Reklama

Jastrzębski Węgiel w tabeli zajmuje trzecie miejsce w dorobkiem 42 punktów. Następny mecz ligowy rozegra w piątek. Na wyjeździe zmierzy się z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.

autor: Rafał Czerkawski