Szwed Emil Joensson wygrał w kanadyjskim Canmore zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sprincie na 1,7 km techniką klasyczną. Podobnie jak Justyna Kowalczyk wśród kobiet był najlepszy począwszy od eliminacji. Maciej Kreczmer zajął 27. miejsce.

Joennson, najlepszy sprinter tego sezonu, nie dał w sobotę rywalom szans. Uzyskał najlepszy czas eliminacji, a później dominował wyraźnie w każdym z wyścigów w fazie pucharowej.

W kwalifikacjach nieźle spisał się Maciej Kreczmer, który do "30" awansował z 20. wynikiem. W ćwierćfinale był jednak najsłabszy w stawce sześciu narciarzy i ostatecznie został sklasyfikowany na 27. pozycji. Janusz Krężelok odpadł w eliminacjach, uzyskując 34. rezultat.

Pozycję lidera Pucharu Świata zachował Norweg Petter Northug, który w Canmore nie startował.