23-letnia Domraczewa - brązowa medalistka olimpijska z Vancouver w biegu na 15 km - w sobotnim sprincie wyprzedziła Rosjankę Olgę Zajcewą oraz Niemkę Kati Wilhelm. Na piątej pozycji finiszowała liderka PŚ, Niemka Magdalena Neuner.

Tuż za podium uplasowała się Ukrainka Walj Semerenko, która tydzień wcześniej w estońskim Otepaeae w tej samej konkurencji wywalczyła tytuł mistrzyni Europy.

Czołowa czwórka strzelała bezbłędnie. 23-letnia Neuner, która w Vancouver wywalczyła dwa złote i jeden srebrny (właśnie w sprincie) medal, dwukrotnie spudłowała i do zwyciężczyni miała 22,5 s straty. Zajcewej do triumfu zabrakło 8,4 s.

Mistrzyni olimpijska w tej konkurencji, reprezentująca Słowację Anastasija Kuzmina w Kontiolahti nie startowała.