Podopieczni Wiktora Pysza rozpoczęli grę stremowani, co wykorzystali Słoweńcy i po pierwszej tercji prowadzili 3:1. W następnych Polacy znacznie się ożywili i stworzyli wiele podbramkowych sytuacji. W trzeciej tercji, przy wyniku 3:2, nie wykorzystali sporo okazji do wyrównania.

Wcześniej Brytyjczycy pokonali Chorwatów 4:1, a Węgrzy Koreę Południową 4:2. W niedzielę Polska zmierzy się z Węgrami. Początek meczu zaplanowano na 16.30.

Awans do przyszłorocznych MŚ elity w Słowacji wywalczy najlepsza drużyna tego turnieju. Biało-czerwoni wśród najlepszych wystąpili po raz ostatni w 2002 roku.

W sobotę początek wszystkich meczów poprzedzony został minutą ciszy dla uczczenia pamięci ofiar lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem.

Słowenia - Polska 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)

Bramki: dla Słowenii - Sabahudin Kovacevic (3), Tomaz Razingar (15), Jan Urbas (20); dla Polski - Marian Csorich (14), Jarosław Kłys (25).