Na drugiej pozycji finiszował Czech Michal Slesingr, a na trzeciej lider PŚ Norweg Tarjei Boe. Czwartem na mecie Francuzowi Martinowi Fourcade do podium zabrakło zaledwie 0,4 s.

Łukasz Szczurek został sklasyfikowany na 54. pozycji, a Krzysztof Pływaczyk nie ukończył zawodów.

37-letni Sikora szanse na wysoką pozycję pogrzebał podczas drugiej wizyty na strzelnicy. Po pierwszej bezbłędnej próbie w pozycji leżącej, w stojącej trzykrotnie spudłował, co w czwartek było jednym z najgorszych wyników, i musiał pokonać dodatkowo 450 m.

25-letni wicelider PŚ Svendsen, który tydzień wcześniej nie startował w Presque Isle, wyprzedził Slesingra zaledwie o 7,2 s. Z kolei Czech był szybszy niewiele ponad dwie sekundy od rewelacyjnego w tym sezonie Boe.

Svendsen, który w poprzednim sezonie wywalczył Kryształową Kulę, ma na koncie m.in. dwa złote (20 km i sztafeta) i jeden srebrny (sprint) medale olimpijskie zdobyte w Vancouver. Indywidualnie sięgnął m.in. po tytuły mistrza świata w 2008 roku w biegu na 20 km i biegu ze startu wspólnego.