W czerwcu mieszkańcy Wisły podziękują swojemu krajanowi Adamowi Małyszowi za usłaną sukcesami karierę. Burmistrz miasta Jan Poloczek powiedział w środę, że rozpoczęły się już przygotowania do specjalnej imprezy, którą zaplanowano na sobotę 18 czerwca.

Reklama

Burmistrz nie wykluczył, że potrwa ona dwa dni. "Jesteśmy na starcie przygotowań. Wszystko się dopiero klaruje. Pierwsze szczegóły będą znane co najmniej za dwa tygodnie" - powiedział.

Samorządowiec dodał, że zaproszenia do udziału w imprezie otrzymają przyjaciele byłego skoczka - jak się wyraził Jan Poloczek - z różnych branż. "Nie tylko sportowcy, ale i artyści, jak choćby bracia Golcowie" - dodał. Prawdopodobny jest udział prezydentów - obecnego Bronisława Komorowskiego i byłego Aleksandra Kwaśniewskiego, o ile obaj politycy będą dysponowali czasem.

Adam Małysz oficjalnie zakończył karierę sportową 26 marca w Zakopanem. Wówczas, na Wielkiej Krokwi, oddał ostatni skok. W dorobku zawodnika znalazły się między innymi: cztery medale olimpijskie, cztery tytuły mistrza świata, cztery Kryształowe Kule triumfatora Pucharu Świata, trzy tytuły zwycięzcy Letniej Grand Prix. Na najwyższym stopniu podium zawodów PŚ stawał 39 razy.