Midtstubakken została zbudowana na mistrzostwa świata, które odbyły się na przełomie lutego i marca. Jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie.

Reklama

"Najazd jest w całości pokryty lodem i w ten sposób możemy trenować identycznie jak w warunkach zimowych. Jedyną różnicą jest lądowanie na plastiku" - powiedział Johan Remen Evensen, rekordzista w długości skoku (246,5 m, Vikersund).

Z kolei kierownik reprezentacji Clas Brede Braten uważa, że do premiery Pucharu Świata w Kuusamo 26 listopada norwescy zawodnicy będą lepiej przygotowani od innych. "Dlatego też raczej nie wpuścimy na obiekt zagranicznych skoczków, ponieważ przy obecnych warunkach atmosferycznych w całej Europie jest on naszym handicapem" - wyjawił.

Zdaniem norweskich skoczków i działaczy reprezentacja po raz pierwszy posiada taki luksus w formie nowoczesnego obiektu, który umożliwia treningi bez śniegu.

"Przez lata przed rozpoczęciem sezonu jeździliśmy na zgrupowania m.in. do północnej Finlandii. Teraz ubył nam jeden z problemów ponieważ zawodnicy nie będą zmęczeniu podróżami" - podkreślił Braten.