Podopieczna Aleksandra Wierietielnego nie ma z Drammen dobrych wspomnień. W ubiegłym roku rozegrano tam między innymi sprint techniką dowolną, a Kowalczyk z powodu złamanego kijka odpadła już w ćwierćfinale.

Reklama

W tym sezonie w sprincie techniką klasyczną rywalizowano wcześniej czterokrotnie. W listopadzie w Kuusamo narciarkę z Kasiny Wielkiej sklasyfikowano na 13. miejscu, ale w Sylwestra w trzecim etapie prestiżowego Tour de Ski i trzy tygodnie później w estońskiej miejscowości Otepaeae była już najlepsza. Ostatnie zmagania w tej konkurencji odbyły się w niedzielę w Lahti. Polka zajęła trzecią lokatę, a wygrała rewelacyjna Bjoergen.

Łącznie ze środowym biegiem do zakończenia cyklu pozostało już tylko sześć startów. W trzech ostatnich latach po Kryształową Kulę sięgnęła Kowalczyk, a żadna zawodniczka nie zdobyła tego trofeum cztery razy z rzędu.

Początek eliminacji o godzinie 14, ćwierćfinały rozpoczną się dwie godziny później. Z biało-czerwonych na starcie pojawi się jeszcze Maciej Kreczmer.

Kalendarz pozostałych zawodów kobiet w PŚ 2011/2012:

11 marca - Oslo - 30 km techniką klasyczną 14 marca - Sztokholm - sprint techniką klasyczną 16-18 marca - Falun (Szwecja) - 2,5 km techniką dowolną, 10 km techniką klasyczną i 10 km techniką dowolną.