Wszyscy polscy skoczkowie Dawid Kubacki, Maciej Kot, Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Miętus wystąpią w sobotnim i niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Soczi. Kwalifikacje wygrał Czech Lukas Hlava - 108 m. Drugi był Japończyk Reruhi Shimizu - 102,5 m, a trzeci Austriak Andreas Kofler - 101 m. Najlepszy z Polaków Kubacki po lądowaniu na 101,5 m zajął w kwalifikacjach 10. miejsce. Kot był 12. - 100 m, Miętus 24. - 96 m, Kłusek 38. - 95,5 m. Kot i Kubacki po swoich próbach obejmowali prowadzenie w kwalifikacjach, w których zaprezentowali się o wiele lepiej niż w dwóch wcześniejszych, oficjalnych treningach.

Największym pechowcem był Austriak Manuel Fettner, który wylądował na 98 m, ale skoku nie ustał, przewrócił się. Otrzymał bardzo niskie noty, zajął w kwalifikacjach ostatnie, 54. miejsce i nie wystąpi w sobotnich zawodach. Z czołowej "10" Pucharu Świata, która nie musi walczyć o prawo startu w konkursie, najdalej - na 105,5 m wylądował Austriak Thomas Morgenstern. Drugi rezultat - 102 m miał jego rodak Gregor Schlierenzauer, a trzeci - 101,5 m triumfator klasyfikacji pucharowej w sezonie 2011/12 Norweg Anders Bardal. Pogoda w Soczi nie rozpieszcza organizatorów dwóch konkursów. Temperatura powietrza dochodzi do 7 st. C, momentami wieje silny wiatr, który powoduje, że zawody trzeba przerywać.