Aleksiej Połtoranin był najlepszym zawodnikiem szóstego etapu narciarskiego cyklu Tour de Ski - reprezentant Kazachstanu wygrał we włoskim Val di Fiemme bieg na 15 kilometrów techniką klasyczną ze startu wspólnego. Połtoranin minimalnie wyprzedził na mecie dwóch reprezentantów Kanady - drugi był Len Valjas, a trzeci Alex Harvey. Niespodzianką boiegu było dopiero 28. miejsce dotychczasowego lidera klasyfikacji cyklu Tour de Ski, Petera Northuga - Norweg stracił do zwycięzcy blisko pół minuty, przez co przodownictwo w cyklu objął Szwajcar Dario Cologna - sobotni bieg ukończył na 11. pozycji. Przed ostatnim, niedzielnym etapem, wspinaczką na Alpe Cermis,

Cologna ma sześć i pół sekundy przewagi nad Rosjaninem Aleksandrem Liegkowem, Northug jest trzeci i traci jedenaście i pół sekundy. Na czwartej pozycji klasyfikowany jest drugi z Rosjan - Maksim Wylegżanin, tracący nieco ponad 16 sekund. W sobotę startował Maciej Kreczmer, ukończył bieg na 50. miejscu, ze stratą dwóch minut. W klasyfikacji generalnej cyklu Polak jest 51.