W krakowskim Szpitalu Dziecięcym, Szymon przeszedł poważną operację usunięcia krwiaka mózgu. Długo przebywał w stanie śpiączki farmakologicznej. Teraz czeka go długa i kosztowana rehabilitacja.

Reklama

Pomoc zadeklarował dwukrotny mistrz olimpijski i zwycięzca Pucharu Świata - Kamil Stoch - któremu udało się zachęcić do zbiórki pieniędzy kolegów z kadry. W planach jest też spotkanie ze skoczkami, pod warunkiem że chłopiec wyrazi taką wolę.

Pieniądze były zbierane między innymi podczas powitania Kamila Stocha w Zębie. Do tej pory udało się zebrać ponad 2 tysiące złotych. Planowane są kolejne akcje.

Jak mówi Magdalena Oberc, ze Szpitala Dziecięcego w Krakowie, stan chłopca stopniowo się poprawia. Z intensywnej terapii został już przeniesiony na oddział neurochirurgii. Teraz będzie musiał nauczyć się wielu rzeczy od nowa. Dodaje, że chociaż przed chłopcem daleka droga, to kilka dni temu udało mu się wypowiedzieć pierwsze słowa.

Szymon jest zawodnikiem klubu LKS Klimczok Bystra. Do wypadku doszło w trakcie zawodów Lotos Cup - "szukamy następców mistrza". Chłopiec do Krakowa musiał być transportowany karetką, bo z powodu złych warunków atmosferycznych nie mógł wystartować śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.