Mieszkańcy Krakowa w referendum zdecydowanie opowiedzieli się za przeciw igrzyskom. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kandydatura dawnej stolicy Polski zostanie wycofana.
W referendum wzięło udział 35,96 proc. uprawnionych, co oznacza, że jest ono ważne i wiążące dla władz miasta. Ostatecznie przeciwników igrzysk było 69,72 proc. Jak nieoficjalnie ustaliło RMF FM kandydatura Krakowa zostanie wycofana.
Jeśli kandydatura Krakowa zostanie wycofana, na placu boju o igrzyska w 2022 roku pozostaną kazachskie Ałmaty, chiński Pekin, ukraiński Lwów i norweskie Oslo. Decyzja o tym kto zostanie gospodarzem zapadnie na 127. sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Kuala Lumpur 31 lipca 2015 roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło RMF FM
Powiązane
Zobacz
|