W Niemczech i Austrii Finlandię reprezentować będą Lauri Asikainen, Jarkko Maeaettae, Sami Niemi i Anssi Koivuranta. 37-letni Ahonen jest rekordzistą Turnieju Czterech Skoczni: wygrał pięć razy, w latach 1999, 2003, 2005, 2006, i 2008.

Reklama

W TCS nie wystartuje też Wolfgang Loitzl. Austriak, który blisko 6 lat temu wygrał Turniej Czterech Skoczni, znalazł się poza kadrą swojego kraju na najbliższą edycję tych zawodów. Trener Heinz Kuttin zdecydował, że w 63. TCS barw Austrii będą bronić obrońca tytułu Thomas Diethart, a także trzeci w Pucharze Świata Michael Hayboeck oraz Stefan Kraft, Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Manuel Fettner i Manuel Poppinger. Prawie 35-letni Loitzl zgromadził w tym sezonie tylko 8 punktów i w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata zajmuje 55. miejsce

Pierwszy konkurs 63. TCS dobędzie się w niedzielę 28 grudnia w Oberstdorfie; w Nowy Rok skoczkowie będą rywalizować w Garmisch-Partenkirchen, w niedzielę 4 stycznia odbędzie się konkurs w Innsbrucku, a w święto Trzech Króli w Bischofshofen.

Skład reprezentacji Polski na te zawody trener Łukasz Kruczek poda po wtorkowych mistrzostwach Polski w Wiśle. Prawdopodobnie w drużynie zabraknie leczącego kontuzję Kamila Stocha.