Dam wam teraz bombę. W grudniu zostanę mamą. Jestem w 14. tygodniu ciąży - powiedziała Marit Bjoergen cytowana przez norweskie media. To oznacza, że słynnej Norweżki nie będziemy oglądali w najbliższym sezonie na biegowych trasach. Utytułowana narciarka jednocześnie zapewniła, że nie kończy sportowej kariery. Jeśli wszystko będzie dobrze, wrócę do biegania w 2017 roku - zapowiedziała rywalka Justyny Kowalczyk.

Reklama

To oznacza, że Bjoergen chce wystartować już w mistrzostwach świata w Lahti i przede wszystkim na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang w 2018.

Partnerem Marit Bjoergen jest 45-letni Fred Boerre Lundberg - kombinator norweski, czterokrotny medalista olimpijski i sześciokrotny medalista mistrzostw świata.

Marit Bjoergen to sześciokrotna mistrzyni olimpijska i czternastokrotna mistrzyni świata. Norweżka jest również czterokrotną triumfatorką Pucharu Świata, trzykrotną zdobywczynią Małej Kryształowej Kuli w klasyfikacji dystansowej i pięciokrotną w klasyfikacji sprinterskiej. W 2015 roku zwyciężyła w Tour de Ski.