Do walki o punkty Pucharu Świata na skoczni im. Adama Małysza staną: dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch, brązowi medaliści z Falun Klemens Murańka i Jan Ziobro oraz Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł; wszyscy z kadry A oraz skoczkowie kadry B: Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Jakub Wolny i Krzysztof Biegun. W ekipie znalazł się także najlepszy junior Przemysław Kantyka.

Reklama

Polska w ostatnim etapie rywalizacji w Pucharze Świata w sezonie 2015/16 może wystawić siedmiu zawodników. Taki sam maksymalny limit ma jeszcze Austria.

Po konkursach w Ałmatach zgodnie z klasyfikacją rankingu kwotę sześciu zawodników na finałowy okres trwającej edycji Pucharu Świata otrzymały reprezentacje Japonii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Dodatkowe dwa miejsca (z pięciu do siedmiu) Austria dostała za wyniki uzyskane w Pucharze Kontynentalnym (Clemens Aignes i Philipp Aschenwald) oraz Polska jedno za zwycięstwo w niemieckim Brotterode Bartłomieja Kłuska.

Dzięki temu ekipa Austrii prowadzona przez Heinza Kuttina i biało-czerwoni przez Łukasza Kruczka, są jedynymi reprezentacjami z maksymalnym limitem siedmiu zawodników w trzech ostatnich konkursach Pucharu Świata.

Limity składów na ostatnie konkursy : państwo zawodnicy Austria 7 Polska 7 Japonia 6 Niemcy 6 Norwegia 6 Słowenia 6 Czechy 4 Rosja 4 Szwajcaria 4 Finlandia 3 Francja 3 pozostałe kraje 2