W tej chwili napłynęła jedna oferta, choć tradycją jest, że w ostatniej chwili pojawiają się kolejne. Jest zaplombowana i nie można powiedzieć, kto ją złożył. Sądzę jednak, że daliśmy wystarczająco jasne sygnały, że w grę wchodzą raczej tylko kandydaci z zagranicy - powiedział Wąsowicz.

Reklama

Szkoleniowca wyłoni komisja złożona z prezesa PZN Apoloniusza Tajnera, jego zastępców Andrzeja Kozaka i Wąsowicza oraz Adama Małysza. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy już w czwartek ogłosimy nazwisko – zastrzegł Wąsowicz.

Wśród kandydatów do objęcia stanowiska po Łukaszu Kruczku najczęściej wymieniany jest Austriak Stefan Horngacher, który w przeszłości prowadził już polską kadrę B, m.in. z Kamilem Stochem i Piotrem Żyłą. Na MŚJ w 2005 r. zespół ten wywalczył srebrny medal. Austriak trenował m.in. niemiecką kadrę B. Jako zawodnik był m.in. dwukrotnym medalistą olimpijskim.

Łukasz Kruczek w lutym br. ogłosił, że z końcem sezonu rezygnuje z funkcji trenera reprezentacji.

Kruczek rozpoczął karierę szkoleniowca po zakończeniu startów w 2003 r. Początkowo objął posadę asystenta trenera Heinza Kuttina, najpierw w kadrze B, a później w kadrze A. Był także asystentem Hannu Lepistoe. W sezonie 2008-2009 został trenerem głównym kadry A. Pod jego okiem Kamil Stoch zdobył m.in. dwa złote medale olimpijskie w Soczi, złoto mistrzostw świata w Val di Fiemme i Kryształową Kulę za sezon 2013-2014, a drużyna dwa brązowe medale na mistrzostwach świata w Val di Fiemme i Falun.

Oficjalne pożegnanie Kruczka zaplanowano na drugi dzień mistrzostw Polski w skokach, które zostaną rozegrane we wtorek i środę w Wiśle Malince. Na tamtejszym obiekcie trwają już ostatnie przygotowania. Jeszcze w poniedziałek zostanie rozłożony i ubity zmagazynowany przez zawodami śnieg. Mistrzostwa, w których wystąpi cała czołówka z Kamilem Stochem na czele, nie są zagrożone – powiedział Wąsowicz.

Przed rokiem rywalizacja w krajowym czempionacie odbywała się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Tytuł zimowego mistrza Polski wywalczył Kamil Stoch, a obok niego na podium stanęli Andrzej Stękała i Żyła. W konkursie drużynowym złota bronił będzie pierwszy zespół klubu AZS Zakopane, który wyprzedził WSS Wisła i pierwszą ekipę TS Wisły Zakopane.

Program MP:
22 marca: 10.30 - trening wolny 15.30 – kwalifikacje 17.00 - 1. seria konkursu indywidualnego
23 marca 12.30 - seria próbna 13.45 - 1. seria konkursu drużynowego