Prowadzą obrońcy tytułu Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron. Na drugim miejscu plasują się reprezentanci gospodarzy, rodzeństwo Maia i Alex Shibutani, a na trzecim ósma para igrzysk olimpijskich w Soczi 2014 ich rodacy Madison Chock i Evan Bates.

Jedyni reprezentanci Polski w tej imprezie trenujący w toruńskim klubie Axel spisali się bardzo dobrze w inaugurującym rywalizację programie krótkim. Nota 59,88 dała im 14. lokatę. Awans do programu dowolnego zdobyło 20 par spośród 30 startujących.

Przed rokiem biało-czerwoni nie zdołali przebrnąć w Szanghaju przez pierwszą część konkurencji. Zajęli dopiero 24. miejsce.

Rosnącą formę zasygnalizowali w mistrzostwach Europy 2016 w Bratysławie, gdzie uplasowali się na 11. miejscu o trzy wyżej niż w poprzednich.

Bardzo dobrze zrobił im przed startem w Bostonie tygodniowy pobyt w Detroit, gdzie trenowali pod kierunkiem Mariny Zajcewej.

Najlepszy program w sezonie, pojechali bezbłędnie, na 100 procent możliwości. To był ich dzień. W pełni zasłużyli na taki wynik - 59,88 pkt. Poprawić swój rekord sezonu, najpierw na mistrzostwach Europy, a teraz na mistrzostwach świata, to ogromny sukces. Bardzo się cieszę z faktu ciągłego progresu umiejętności i wyników. Widać, że ciężka praca jaką wykonują daje efekty i z zawodów na zawody jest coraz lepiej. Dziś tylko dwa elementy zostały ocenione na poziom 3, wszystkie pozostałe na 4. Bardzo się cieszę, bo Natalia i Maksym są bardzo młodzi, najmłodsi w gronie finalistów i ciągle pokazują, że mają jeszcze duże możliwości rozwoju. A co do wyniku, to... Po prostu brak mi słów. Jestem bardzo szczęśliwa - powiedziała ich trenerka Sylwia Nowak-Trębacka.