34-letnia Kostelic będzie pracowała w Ministerstwie Nauki, Edukacji i Sportu (MZOS), kierowanym przez Predraga Sustara.

Reklama

Zgodziłam się przyjąć ofertę pracy w ministerstwie, bowiem chcę przyczynić się do rozwoju chorwackiego sportu, zwłaszcza dzieci i młodzieży - powiedziała Kostelic.

Od jakiegoś czasu chorwackie media wymieniały nazwiska kilkorga sportowców, m.in. koszykarzy (np. Dino Radja) i piłkarzy wodnych, jako potencjalnych wiceministrów w nowym rządzie. Na "liście" nie było jednak znakomitej przed laty alpejki, która z powodu licznych kontuzji przedwcześnie zakończyła karierę. Kostelic nie ma politycznego doświadczenia.

Dla mnie to też zaskoczenie, bo wcześniej proponowaliśmy Janicy stanowisko wiceprzewodniczącej komitetu olimpijskiego, ale ona chciała zajmować się jedynie organizacją alpejskiego Pucharu Świata w Zagrzebiu - stwierdził prezes Chorwackiego Komitetu Olimpijskiego Zlatko Matesa.

Kostelic zasłynęła m.in. występem na igrzyskach w Salt Lake City w 2002 roku, kiedy zdobyła trzy złote i srebrny medal. Triumfowała w slalomie, gigancie i kombinacji. W tej ostatniej konkurencji zwyciężyła też cztery lata później w Turynie.