Niemcy i Norwegia zdobędą 34 krążki według przewidywań, ale ci pierwsi będą mieli więcej złotych - 14. Trzecie miejsce mają zająć Stany Zjednoczone (31).

Reklama

Pod uwagę brane były dane i osiągnięcia z ostatnich czterech lat, począwszy od igrzysk w Soczi w 2014 po mistrzostwa świata we wszystkich dyscyplinach sportowych. Mamy oczywiście gradację sukcesów. Najbardziej liczą się oczywiście wyniki uzyskane na igrzyskach, a potem mistrzostwach świata. Niższą wartość od nich mają te uzyskane podczas zawodów Pucharu Świata - powiedział szef analityków sportowych firmy Gracenote Sport Simon Gleave, wyjaśniając zasady tworzenia wirtualnej tabeli.

W Soczi w 2014 roku biało-czerwoni zdobyli sześć medali w tym cztery złote (łyżwiarz szybki Zbigniew Bródka, biegaczka Justyna Kowalczyk i skoczek Kamil Stoch - dwa krążki) i zajęli 11. miejsce w tabeli medalowej.

Zimowe igrzyska w Pjongczangu odbędą się w dniach 9-25 lutego przyszłego roku. Organizatorzy zapewniają, że do września wszystkie obiekty olimpijskie będą gotowe. Największe opóźnienia są w budowie stadionu, gdzie ma odbyć się ceremonia otwarcia i zamknięcia.