Polka po starcie zajmowała drugie miejsce, ale później popełniła błąd i spadła na czwartą pozycję, której nie udało jej się już poprawić. Jej siostra Patrycja Maliszewska została sklasyfikowana na 23., a Nicole Mazur na 24. miejscu.

Reklama

Natalia Maliszewska jest aktualną mistrzynią Europy i srebrną medalistką ubiegłorocznych mistrzostw świata na 500 m. W poprzednim sezonie triumfowała też w punktacji generalnej PŚ na tym dystansie. Po zawodach w Nagoi Polka awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji PŚ. Prowadzi Boutin, która w Japonii była najlepsza już po raz trzeci w tym sezonie.

W niedzielę Natalia Maliszewska wystąpiła jeszcze w finale B sztafet na 3000 m. Polki w składzie Gabriela Topolska, Kamila Stormowska, Natalia Maliszewska i Mazur miały upadek na jednym z wiraży, zostały zdyskwalifikowane i ostatecznie uplasowały się na ósmym miejscu w zawodach. W finale A najlepsze były Włoszki.

Reklama

W sobotnim ćwierćfinale na 1000 m Natalia Maliszewska została zdyskwalifikowana i zajęła 21. miejsce. W rywalizacji mężczyzn na tym dystansie Rafał Anikiej odpadł także w ćwierćfinale i zajął 17. miejsce.