Lampic, która odniosła drugie pucharowe zwycięstwo w karierze, na finiszu finału wyprzedziła minimalnie Norweżkę Maiken Caspersen Fallę, a trzecia była Rosjanka Natalia Niepriajewa, która została liderką cyklu. Zwyciężczyni sobotniego biegu na 10 km ze startu wspólnego Norweżka Therese Johaug odpadła w ćwierćfinale, została sklasyfikowana na 23. miejscu i spadła na trzecią pozycję. Przed nią jest jeszcze Lampic.

Czołową trójkę TdS dzieli łącznie pięć sekund.

Johaug za to nie ma sobie równych w PŚ i nad drugą w klasyfikacji swoją rodaczkę Heidi Weng ma już 146 punktów przewagi.

Weronika Kaleta w stawce 73 zawodniczek zajęła w niedzielę 47. miejsce, natomiast Izabela Marcisz była 57.

Klaebo, który był najszybszy także w kwalifikacjach, w decydującej rozgrywce okazał się lepszy od Włocha Federico Pellegrino i Francuza Richarda Jouve. Norweg objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu, gdyż w sobotę był drugi na dystansie 15 km, a zwycięzca pierwszego etapu Rosjanin Siergiej Ustiugow w niedzielę odpadł w półfinale.

Klaebo i Ustiugow zajęli dwie czołowe pozycje w poprzednie edycji TdS.

Norweg, który dość wyraźnie prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ, po dwóch etapach ma po 32 s przewagi nad Rosjaninem Aleksandrem Bolszunowem i Szwedem Johanem Haeggstroemem.

Specjalizujący się w sprincie Maciej Staręga uplasował się w sprincie na 35. miejscu. Był to jego ostatni występ w tej edycji cyklu. Kamil Bury był 47., a Dominik Bury zajął 66. lokatę. Obaj mają startować do końca zawodów.

Kolejnym etapem TdS będą wtorkowe biegi na 10 i 15 km w Dobiacco. Impreza zakończy się 5 stycznia w Val di Fiemme tradycyjną wspinaczką na Alpe Cermis.