Kaliszek i Spodyriew nie powtórzyli zatem wyniku sprzed roku, gdy w Mińsku uplasowali się na piątej pozycji, najwyższej w karierze.

Po programie krótkim prowadzili Francuzi Papadakis i Cizeron, którzy walczyli o szósty z rzędu triumf w mistrzostwach Europy, ale ostatecznie zajęli drugie miejsce.

Minimalnie lepsi okazali się wicemistrzowie świata sprzed roku - Sinicyna i Kacałapow. Rosjanie uzyskali łącznie 220,42 pkt, a Francuzi - 220,28.

Reklama

Brązowy medal zdobyli Aleksandra Stiepanowa i Iwan Bukin z Rosji - 211,29.

Druga polska para - Justyna Plutowska i Jeremie Flemin - zajęła w czwartkowym programie krótkim 22. miejsce i nie zdołała wywalczyć awansu do programu dowolnego.

Wieczorem odbędzie się program dowolny solistek. Po programie krótkim prowadzi 16-letnia Aliona Kostorna, przed rodaczkami Anną Szczerbakową i Aleksandrą Trusową. Trzynaste miejsce zajmuje reprezentantka Polski Jekaterina Kurakowa.

Wyniki: pary taneczne - klasyfikacja końcowa: 1. Wiktoria Sinicyna, Nikita Kacałapow (Rosja) 220,42 pkt 2. Gabriella Papadakis, Guillaume Cizeron (Francja) 220,28 3. Aleksandra Stiepanowa, Iwan Bukin (Rosja) 211,29 ... 9. Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriew (Polska) 180,26 Justyna Plutowska, Jeremie Flemin (Polska) odpadli po programie krótkim