Fillon Maillet miał jeden niecelny strzał, ale utrzymywał bardzo dobre tempo biegu i do mety dotarł z bezpieczną przewagą nad konkurentami. Na końcowych metrach rozgorzała za to walka o kolejne lokaty.

Reklama

Po ostatnim strzelaniu drugi był Fourcade, ale kilka sekund za nim byli Niemiec Benedikt Doll, świetnie spisujący się w tym sezonie Norweg Johannes Thingnes Boe oraz rodak tego ostatniego Vetle Sjaastad Christiansen. Fourcade, zdobywca siedmiu Kryształowych Kul z rzędu w latach 2012-18, opadł z sił i musiał uznać wyższość wszystkich tych rywali.

Drugie miejsce, ze stratą równo 10 sekund do Fillon Maillet zajął Doll, trzeci był Boe, a czwarty Christiansen. Różnica między Dollem a piątym Fourcade'em wyniosła zaledwie 0,8 s.

W klasyfikacji generalnej utytułowany Francuz ma 601 punktów, a drugi Fillon Maillet - 532. Boe, który odpuścił poprzednie dwie rundy PŚ z powodów rodzinnych, awansował na trzecią lokatę - 482 pkt.

O godzinie 15 rozpocznie się rywalizacja kobiet na dystansie 12,5 km z udziałem Moniki Hojnisz-Staręgi i Kamili Żuk. Ten bieg zakończy rundę PŚ w Słowenii, ostatnią przed mistrzostwami świata w Anterselvie (13-23 lutego).