Aura w Willingen dała się we znaki już w piątek, kiedy uniemożliwiła przeprowadzenie kwalifikacji. Sobotni konkurs udało się przeprowadzić bez większych problemów, ale prognozy wskazują, że w niedzielę nie będzie na to szans. Początkowo zawody zaplanowane na ten dzień przesunięto z godz. 16.00 na 10.15.

Reklama

Władze gminy Willingen nie wyrażą zgodny na otwarcie obiektu w niedzielę. Jesteśmy w pełni świadomi odpowiedzialności za tę decyzję. Podjęliśmy ją na podstawie informacji przekazanych przez Niemiecki Serwis Pogodowy - poinformował w opublikowanym komunikacie burmistrz Willingen Thomas Trachten.

W sobotę po raz 70. na podium pucharowych zawodów stanął Kamil Stoch, który zajął trzecie miejsce. Po raz pierwszy w karierze triumfował Niemiec Stephan Leyhe, a drugi był Norweg Mariusz Lindvik.

Czwarte miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej PŚ Stefan Kraft. Austriak ma 68 punktów przewagi nad drugim Niemcem Karlem Geigerem. Trzeci Dawid Kubacki traci do lidera 173 pkt. Stoch zajmuje szóste miejsce.

Reklama