Po raz pierwszy przed południem zdecydowano, że niedzielne zawody rozpoczną się z dwugodzinnym opóźnieniem i będą się składać tylko z jednej serii. Później ustalono nowy termin na 16.45 i na 17. Ostatecznie zawody zostały całkowicie odwołane z powodu zbyt silnego wiatru i wody zalegającej w dole zeskoku.

Reklama

W konkursie, który jest zaliczany również do cyklu Raw Air, miało wystąpić pięciu Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot i Jakub Wolny.

W sobotę Żyła, Kot, Stoch i Kubacki zajęli czwarte miejsce w zawodach drużynowych. Najrówniej skakał Stoch, uzyskując 130 i 133 m, co dało mu drugą lokatę w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej. Trzykrotny mistrz olimpijski rozdzielił dwóch zawodników zwycięskiej drużyny gospodarzy: Johanna Andre Forfanga i Mariusa Lindvika.

Liderem Raw Air pozostał najlepszy w piątkowych kwalifikacjach Niemiec Constantin Schmid, ale w czołówce różnice są minimalne. Zajmujący siódme miejsce Stoch traci do Schmida 8,5 pkt, a dziewiąty Żyła - 11,5 pkt.

Raw Air jest rozgrywany na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i mamucie w Vikersund, na których odbędą się łącznie cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Do klasyfikacji generalnej cyklu pod uwagę będą brane noty uzyskane we wszystkich zawodach, a także czterech seriach kwalifikacyjnych, zwanych prologami. Zwycięzca otrzyma 60 tysięcy euro.