Na olimpijskim obiekcie wystąpią ci zawodnicy, którzy wywalczyli awans do konkursu w piątkowych kwalifikacjach. W ekipie biało-czerwonych będą Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot i Jakub Wolny.

Reklama

W tym konkursie nie może wystąpić powołany do zespołu w niedzielę w trybie pilnym Paweł Wąsek, gdyż nie uczestniczył w piątkowych kwalifikacjach. Siódmy zawodnik w ekipie trenera Michala Dolezala walkę o prawo startu w konkursie w Lillehammer rozpocznie podczas wtorkowych kwalifikacji-prologu zaplanowanego na godz. 15.45. Obok piątki, która wystąpi w konkursie w poniedziałek, we wtorek walkę o prawo startu w zawodach stoczy Wąsek i Aleksander Zniszczoł, któremu ta sztuka się nie udała w piątkowych kwalifikacjach.

Poniedziałkowy konkurs w Lillehammer będzie trzecią odsłoną norweskiego turnieju Raw Air. Liderem Raw Air po trzech skokach jest Niemiec Constantin Schmid, ale w czołówce różnice są minimalne. Zajmujący siódme miejsce Stoch traci do Schmida 8,5 pkt, a dziewiąty Żyła - 11,5 pkt.

Raw Air jest rozgrywany na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i mamucie w Vikersund, na których odbędą się łącznie cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Do klasyfikacji generalnej cyklu pod uwagę będą brane noty uzyskane we wszystkich zawodach, a także czterech seriach kwalifikacyjnych, zwanych prologami. Zwycięzca otrzyma 60 tysięcy euro.