Zarząd Polskiej Hokej Ligi postanowił - po konsultacji z klubami, które awansowały do półfinałów play off - zakończyć i przyznać miejsca medalowe według punktacji uzyskanej przez kluby w ćwierćfinałach i sezonie zasadniczym.

Reklama

Dlatego mistrzem Polski został GKS Tychy, który obronił w ten sposób tytuł, wicemistrzem - Re-Plast Unia Oświęcim, a trzecie miejsca ex aequo zajęły JKH GKS Jastrzębie i GKS Katowice.

W rywalizacji kobiet, na mocy decyzji zarządu PZHL sezon też został zakończony, a klasyfikacja medalowa ustalona według punktacji uzyskanej przez kluby w sezonie zasadniczym oraz biorąc pod uwagę awans do półfinałów.

Mistrzem kraju tak jak przed rokiem została Polonia Bytom. Kolejne miejsca zajęły Stoczniowiec Gdańsk oraz ex aequo UKHK Unia Oświęcim i SKKH Atomówki GKS Tychy.

Półfinały play off męskiej ekstraligi miały się zacząć w czwartek z udziałem GKS Tychy, GKS Katowice, Re-Plast Unii Oświęcim i JKH GKS Jastrzębie.

Hokeistki Polonii zdobyły tytuł, mimo że nie rozegrały w tym sezonie żadnego meczu u siebie, z racji budowy lodowiska w Bytomiu. Rywalizacja kobiet została zakończona po półfinałach.

We wtorek o odwołaniu wszystkich imprez masowych - tzn. z udziałem co najmniej tysiąca widzów na stadionach i nie mniej niż 300 w halach i innych obiektach zamkniętych - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Zgodnie z nią wszystkie najważniejsze krajowe ligi, m.in. piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki czy siatkówki, zdecydowały, że rozgrywki będą trwać, ale mecze będą się odbywać bez publiczności.

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 110 tys. przypadków zakażenia i około cztery tysiące zgonów spowodowanych wirusem.