W tym momencie nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa. Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostało 189 spotkań. Być może w przypadku wznowienia rywalizacji od razu rozpocznie się faza play off, zgodnie z obecnymi stanami tabel.

Reklama

Od 1893 roku tylko dwa razy nie udało się wyłonić zdobywcy Pucharu Stanleya - w 1919 roku przez epidemię hiszpańskiej grypy oraz w 2005 z powodu lokautu.

Postępujemy zgodnie z zaleceniami medycznymi. Zachęcamy naszych zawodników oraz pozostałych członków społeczności NHL do podjęcia wszelkich uzasadnionych środków ostrożności, w tym, w stosownych przypadkach, kwarantanny. Naszym celem jest wznowienie rozgrywek, kiedy będzie to bezpieczne - powiedział komisarz ligi NHL Gary Bettman.

W NBA koronawirusa zdiagnozowano u dwóch koszykarzy Utah Jazz - Rudy'ego Goberta oraz Donovana Mitchella. W niektórych miastach kluby NBA i NHL grają w tej samej hali.

Reklama

W Stanach Zjednoczonych zawieszono także rozgrywki piłkarskiej MLS. W baseballowej MLB natomiast odwołano mecze przedsezonowe, a zaplanowany na 26 marca start rozgrywek jest wątpliwy.

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 126 tys. przypadków zakażenia i ok. 4,6 tys. zgonów zarażonych wirusem.