Kwan, córka emigrantów z Hongkongu, przyznała w rozmowie z dziennikarką „Los Angeles Times”, że początkowo nie miała pomysłu na życie po zakończeniu kariery w 2006 r. , z powodu kontuzji pachwiny i artroskopii stawu biodrowego, co przekreśliło jej marzenia o starcie w igrzyskach w Turynie (2006).

Reklama

Potrzebowała czasu, by znaleźć nową pasję. Stała się nią polityka i działalność publiczna. Ukończyła studia międzynarodowe i politologiczne na Uniwersytecie w Denver oraz studia z zakresu prawa i dyplomacji na Tufts University w stanie Massachusetts.

Pierwsze kroki w dyplomacji stawiała, gdy sekretarzem stanu USA za prezydenta George’a W. Busha była Condoleezza Rice. Potem pracowała w kampanii prezydenckiej Hillary Clinton i obecnie jest jednym z dyrektorów sztabu Joe Bidena ubiegającego się o prezydencką nominację w prawyborach organizowanych przez Partię Demokratyczną.

Kwan, wicemistrzyni olimpijska z Nagano (1998) i brązowa z Salt Lake City (2002), dziewięciokrotna mistrzyni USA, w 2012 r. została wprowadzona do Galerii Sław tej dyscypliny.