Najpierw poinformowano o dwóch przypadkach wykrycia koronawirusa w ekipie skoków narciarskich. Teraz doszły do tego dwa kolejne wśród członków delegacji, którzy - jak zapewniono - nie pojawili się na żadnym z obiektów podczas trwających w Niemczech MŚ.

Reklama

Niestety, pozytywne wyniki testów dostali członkowie kierownictwa i sztabu technicznego naszej delegacji. Prezes włoskiej federacja w porozumieniu z obecnym na miejscu lekarzem kadry zdecydowali o wycofaniu naszej reprezentacji - podano w komunikacie narciarskiej organizacji z Italii.

W oświadczeniu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) zaznaczono, że decyzja zapadła po konsultacji z lokalnymi władzami zajmującymi się tematyką zdrowotną, a celem była ochrona pozostałych uczestników imprezy.

Polscy skoczkowie z negatywnymi wynikami na koronawirusa

Polscy skoczkowie narciarscy oraz ich sztab szkoleniowy nie są zakażeni koronawirusem - poinformował na Twitterze portal skaczemy.pl. Wszystkie przeprowadzone w środę testy dały wynik negatywny.

MŚ w Oberstdorfie zakończą się w niedzielę. Włochy nie zdobyły w nich żadnego medalu.

Podczas rozpoczętego 22 lutego czempionatu wykryto już kilka przypadków COVID-19. W środę o dołączeniu do tego grona poinformował czołowy skoczek narciarski Norweg Halvor Egner Granerud. W związku z tym zabraknie go w piątkowym konkursie indywidualnym i dzień później w drużynowym.