16-krotny medalista mistrzostw świata musiał poddać się także testom, czy nie prowadził pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

"Najpierw jechałem zbyt szybko, zostałem zatrzymany przez policję, przeszedłem badania. Ponadto policja znalazła w moim domu bardzo dużo narkotyków. To kokaina. Popełniłem olbrzymi błąd" - napisał na Instagramie czterokrotny medalista olimpijski, który w 2018 roku zakończył sportową karierę.

Dom Northuga został przeszukany, bo istniało podejrzenie, że były biegacz narciarski znajduje się pod wpływem narkotyków. Jak poinformowała policja z Ostfold, w nocy został zatrzymany mężczyzna, który jechał z prędkością 168 km/h na terenie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 110 km/h. Po testach i przeszukaniach został jednak wypuszczony do domu.

Northug przyznał, że jest mu niezmiernie przykro, że doszło do takiej sytuacji i bierze za nią całą odpowiedzialność.

34-letni Norweg specjalizował się w biegach dystansowych. Dwukrotnie - w sezonach 2009/10 i 2012/13 - zdobył Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ma w dorobku cztery medale olimpijskie, w tym dwa złote. 16 razy stanął na podium mistrzostw świata, w tym 13-krotnie na najwyższym stopniu.