32-letni Kane debiutował w NHL w 2007 roku; od początku występuje w Blackhawks. Na klubowej liście strzelców zajmuje czwarte miejsce, a wyprzedzają go: Bobby Hull (604), Stan Mikita (541) i Steve Larmer (406).

Ponadto Kane (trzykrotny zdobywca Pucharu Stanleya) został 100. zawodnikiem w historii słynnej ligi, 10. aktywnym graczem oraz dziewiątym urodzonym w Stanach Zjednoczonych, który osiągnął granicę 400 trafień.

W spotkaniu z "Czerwonymi Skrzydłami" uzyskał bramkę w 50. minucie - na 5:1. Dwa gole dla triumfatorów zdobył Ryan Carpenter. W 216. występie w lidze po raz pierwszy trafił do siatki w okresie gry w liczebnej przewadze, w 48. minucie.

Ekipa gospodarzy triumfowała wysoko 7:2, ale w liczbie oddanych strzałów wyraźnie lepsi byli przeciwnicy 46:32. Grający pierwszy sezon w NHL Kevin Lankinen obronił aż 44 uderzenia, w tym 20 w pierwszej tercji.

Ze zmiennym szczęściem w niedzielę grały nowojorskie kluby. Rangers przegrali z Boston Bruins 1:4, a Islanders pokonali Pittsburgh Penguins 2:0. Z kolei w rywalizacji New Jersey Devils z Washington Capitals (2:3) o sukcesie stołecznej drużyny przesądził Aleksander Owieczkin w 34. minucie.

Philadelphia Flyers wygrali na wyjeździe z Buffalo Sabres 3:0, a ich trener Alain Vigneault zanotował 700. zwycięstwo w karierze.